Kuželočelné prevodovky

Kužľočelné prevodovky typového radu T vyrába firma Tramec vo verzii so vstupnou IEC prírubou (pripravené pre montáž štandardného IEC motora), prípadne s plným hriadeľom na vstupe. Ich výstupný hriadeľ môže byť dutý, dutý so zverným púzdrom, alebo plný.

Prevodové skrine môžu byť pätkové, prírubové, alebo pätko-prírubové. Kužeľočelné (kužeľové) prevodovky typového radu T majú liatinové, alebo hliníkové prevodové skrine. Konštrukčné riešenie, ale hlavne uloženie výstupného hriadeľa umožňuje ich nasadenie aj na najnáročnejšie aplikácie. Veľmi často sa používa vyhotovenie s dutým hriadeľom nasunutým na hnaný hriadeľ. Prevodovka sa potom ukotví v jednom bode proti otočeniu pomocou zachytávača momentu. Toto riešenie je veľmi výhodné z hľadiska výrobných nákladov pohonu stroja, nakoľko nekladie prakticky žiadne nároky na presnosť výroby.

Kužeľočelné prevodovky sa používajú hlavne tam, kde je požadovaná vysoká účinnosť a vysoký prevodový pomer.

Nezanedbateľnou výhodou je aj ich malý rozmer. Maximálny výkon pripojiteľného motora je 45 kW a maximálny výstupný moment je 11.330 Nm.

Typické aplikácie pre kužeľočelné prevodovky typového radu T sú pohony dopravníkov, miešadiel, extrúderov, drtičov, kalandrov ...

Prevodovky z našej ponuky určite uspokoja všetky Vaše požiadavky. Neváhajte, kontaktujte nás a využite naše dlhoročné skúsenosti s riadenými pohonmi a riadiacimi systémami.

poslať požiadavku

Kontaktujte nás pre pomoc alebo pošlite Váš dopyt

Meno
Email
Tel. Kontakt
Vaša správa