Planétové prevodovky

firmy Tramec, známeho talianskeho výrobcu prevodoviek, sú neoddeliteľnou súčasťou našej ponuky pohonov. Moderná technológia výroby je zárukou spoľahlivosti, kvality a dlhej životnosti.

Tento typ prevodovky sa používa predovšetkým tam, kde je potrebné dosiahnuť v extrémne malom objeme vysoký prevodový pomer pri zachovaní vysokej účinnosti.

Konštrukcia planétových prevodoviek Tramec umožňuje pripojenie veľmi širokého sortimentu motorov. Rozmery vstupných hriadeľov a prírub umožňujú aj pripojenie motorov, ktoré nie sú rozmerovo konštruované podľa IEC normy, čo je zaujímavé najmä pre tých, ktorí chcú vo svojich strojoch aplikovať výrobky z produkcie ázijských a amerických výrobcov.

Typickými aplikáciami sú pohony polohovacích strojov, otočných stolov, manipulátorov...

Vo svojom výrobnom programe má firma Tramec 4 typové rady planétových prevodoviek.

Typový rad EP, ktorý je určený pre všeobecné použitie a rozsah výstupného krútiaceho momentu je do 500 Nm s prevodovým pomerom 3 až 100.

Typový rad REP (presné planétové prevodovky), ktorý má redukovanú zubovú vôľu a je určený predovšetkým pre aplikácie s vysokými nárokmi na presnosť prevodovky. Rozsah výstupného krútiaceho momentu je do 600 Nm s prevodovým pomerom 3 až 343.

Prevodovky typového radu MTA sú novinkou v ponuke firmy Tramec. Jedná sa o planétové prevodovky so zvýšenou presnosťou s rozsahom výstupného momentu od 32 do 1440 Nm a prevodového pomeru 3 až 100.

Prevodovky typového radu TEP sú v ponuke firmy Tramec tiež nové. V podstate sa jedná o pravouhlú verziu planétových prevodovie typového radu EP. Preto aj rozsah výstuného krútiaceho momentu a prevodového pomeru je podobný ako pri prevodovkách typového radu EP. Výstupný krútiaci moment je 9 až 180 Nm a prevodový pomer 3 až 100.

Planétové prevodovky Tramec sú okrem ich technického riešenia, kvality a ceny zaujímavé aj krátkymi termínmi dodávky.

Radi Vám pomôžeme pri výbere vhodnej prevodovky zo širokého sortimentu našej ponuky.

poslať požiadavku

Kontaktujte nás pre pomoc alebo pošlite Váš dopyt

Meno
Email
Tel. Kontakt
Vaša správa