Indukčné snímače

u nás, to je kvalita za svelú cenu, široký sortiment a technická podpora. Naše aplikačné skúsenosti sú záruka kvalitného odborného poradenstva pri výbere vhodného snímača pre vaše aplikácie.

Indukčné snímače patria v priemysle k najpoužívanejším snímačom. V našom sortimente máme snímače od dvoch dodávateľov. Prvým z nich je firma Carlo Gavazzi, druhým firma JM.

Carlo Gavazzi je na našom trhu známy svojou vysokou kvalitou a spoľahlivosťou všetkých svojich výrobkov. Jedným z nich sú aj indukčné snímače, ktoré  patria k svetovej špičke.

Firma JM je u nás už tiež známa. Jej snímače predávame už viac ako 7 rokov. Indukčné snímače sú jeden z jej veľmi dôležitých výrobkov. Dôveru našich zákazníkov si získala vysokou spoľahlivosťou svojich výrobkov. Dnes je našim hlavným dodávateľom. 

Indukčné snímače sú bezkontaktné snímače, ktoré pracujú na princípe L/C rezonančného obvodu s vysokofrekvenčnou cievkou nachádzajúcou.sa v otvorenej časti jadra. Ak do elektrického poľa cievky vstúpi elektricky vodivý materiál, indukujú sa v ňom vírivé prúdy. V okolí vodivého materiálu vytvorí indukovaný prúd elektrické pole, ktoré spôsobí zníženie amplitúdy rezonančného obvodu a prostredníctvom vyhodnocovacích obvodov sa prevedie na výstupný signál snímača.

Elekticky vodivé materiály majú rôzne vlastnosti. Preto sa v závislosti od materiálu mení citlivosť (snimacia vzdialenosť) snímača. V katalógu uvedená snímaná vzdialenosť platí v zmysle normy EN 50010 a referenčným materiálom je železo ( FE37).

Redukčné koeficienty niektorých vodivých materiálov:

Železo FE37 redukčný koeficient: 1
Mosadz redukčný koeficient: 0,5
Hliník redukčný koeficient: 0,45
Meď redukčný koeficient: 0,4
Cr-Ni zliatina redukčný koeficient: 0,9

Poznámka: Skutočnú snímaciu vzdialenosť materiálu vypočítame ako súčin snímacej vzdialenosti z katalógu a redukčného koeficientu materiálu.

Vzhľadom k rozsiahlym skladovým zásobám indukčných snímačov sme schopní garantovať ich dodávku do 24 hodín. (Medzipredaj vyhradený).

poslať požiadavku

Kontaktujte nás pre pomoc alebo pošlite Váš dopyt

Meno
Email
Tel. Kontakt
Vaša správa