Závitovkové prevodovky

série X sú najpredávanejšie prevodovky firmy Tramec a patria k najpoužívanejším aj na našom trhu, sú plne rozmerovo kompatibilné s prevodovkami Motovario typového radu NMRV. Stavebné veľkosti 030 až 075 sú dodávané s hliníkovou prevodovou skriňou, stavebné veľkosti 90 až 130 majú liatinovú prevodovú skriňu. Sú možné dva základné spôsoby pripojenia motora a to priamo prírubou cez dutý vstupný hriadeľ ( označenie XC ), alebo prostredníctvom príruby a hriadeľovej spojky ( označenie XF ).Čelný predstupeň je možné montovať na závitovkové prevodovky stavebnej veľkosti 040 až 130. Čelný predstupeň má štandardne prevodový pomer 4, alebo 2 a s jeho použitím je možné dosiahnuť prevodový pomer až 400.

Závitovkové ( šnekové ) prevodovky Tramec majú modulárnu konštrukciu,čo umožňuje veľmi jednoducho zmeniť vstupnú prírubu pre motor (podľa stavebnej veľkosti motora), doplniť výstupnú prírubu, alebo výstupný hriadeľ. Veľmi zaujímavým doplnkom je obmedzovač výstupného krútiaceho momentu (bezpečnostná momentová spojka), ktorý môže byť súčasťou prevodoviek stavebnej veľkosti 030 až 110.

Pri potrebe prevodového pomeru vyššieho ako 100 je možnosť predradenia čelného predstupňa, ktorý je vlastne samostatná jednostupňová čelná prevodovka s prevodovým pomerom 4, alebo 2. Čelný predstupeň je možné použiť k prevodovkám stavebných veľkostí 40 až 130. Takto sa dá dosiahnuť maximálny prevodový pomer 400. Pri potrebe vyššieho prevodového pomeru, alebo samosvornosti, je možné namontovať dve závitovkové (šnekové) prevodovky za sebou. Takto sa dá dosiahnuť prevodový pomer až 10 000.

Firma Tramec dodáva aj závitovkové prevodovky typového radu TLS, ktoré sú rozmerovo kompatibilné s prevodovkami Bofiglioli. Sú dodávané v hliníkových prevodových skriniach stavebnej veľkosti 030 až 075.

Závitovkové ( šnekové ) prevodovky série X vo všetkých prevodových pomeroch do stavebnej veľkosti 075 sú skladom s možnosťou okamžitého dodania (medzipredaj vyhradený). Využite našu ponuku a objednajte si kvalitnú prevodovku za vynikajúcu cenu.

 

Podobné produkty